WIAA Playoffs :: Sectionals |
Division 1 |
Eau Claire Memorial Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Eau Claire North 8
(5) Wisconsin Rapids Lincoln 1
(3) Eau Claire Memorial 0
(2) Stevens Point 5 |
(1) Eau Claire North 5
(2) Stevens Point 2 |
Middleton Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Middleton 5
(4) DeForest 7
(3) Holmen 2
(2) Waunakee 13 |
(4) DeForest 1
(2) Waunakee 12 |
Bay Port Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Antigo 3
(4) Wausau West 2
(6) D.C. Everest 0
(2) Green Bay Preble 1 |
(1) Antigo 4
(2) Green Bay Preble 12 |
Appleton East Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) West De Pere 3
(4) Oshkosh West 0
(3) Hortonville 6
(2) Kimberly 7 |
(1) West De Pere 4
(2) Kimberly 9 |
Janesville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Janesville Craig 7
(4) Madison West 2
(3) Verona 1
(2) Janesville Parker 2 |
(1) Janesville Craig 7
(2) Janesville Parker 5 |
Wisconsin Lutheran Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Milwaukee King 5
(4) Milwaukee Riverside / GM 2
(3) Wisconsin Lutheran 3
(2) Milwaukee Reagan 0 |
(1) Milwaukee King 5
(3) Wisconsin Lutheran 4 |
Oconomowoc Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Arrowhead 6
(5) Oconomowoc 4
(6) Hartford Union 2
(2) Sun Prairie 6 |
(1) Arrowhead 8
(2) Sun Prairie 3 |
Kenosha Tremper Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Kenosha Tremper 4
(4) Westosha Central 3
(6) Kenosha Bradford / Reuther 1
(2) Burlington 11 |
(1) Kenosha Tremper 3
(2) Burlington 6 |
|
Division 2 |
Viroqua Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Hayward 1
(3) Ellsworth 6
(2) G-E-T 2
(1) Wisconsin Dells 3 (F-8 inn.) |
(3) Ellsworth 4
(1) Wisconsin Dells 3 |
Ripon Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Ripon 0
(1) Waupun 2
(1) Catholic Memorial 6
(1) Martin Luther 5 |
(1) Waupun 1
(1) Catholic Memorial 0 |
Chilton Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Mosinee 9
(5) Clintonville 2
(1) Fox Valley Lutheran 4
(3) Luxemburg - Casco 2 |
(1) Mosinee 7
(1) Fox Valley Lutheran 6 |
Brodhead Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) Mount Horeb 1
(4) Edgerton 2
(1) Columbus 0
(2) Jefferson 7 |
(4) Edgerton 1
(2) Jefferson 11 |
|
Division 3 |
Chippewa Falls Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Webster 11
(2) Chequamegon 1
(3) Elk Mound 6
(2) Mondovi 1 |
(1) Webster 2
(3) Elk Mound 1 |
Markesan Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) Gibraltar / Washington Island 1
(1) Laconia 3
(2) Living Word Lutheran 4
(4) Kenosha St. Joseph 8 |
(1) Laconia 1
(4) Kenosha St. Joseph 13 |
St. Mary Catholic Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Marathon 6
(3) Pacelli 3
(2) Coleman 2
(1) St. Mary Catholic 7 |
(1) Marathon 2
(1) St. Mary Catholic 6 |
Aquinas Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Osseo - Fairchild 2
(1) Prairie du Chien 6
(2) Mineral Point 4
(1) Wisconsin Heights 3 |
(1) Prairie du Chien 2
(2) Mineral Point 8 |
|
Division 4 |
Shell Lake Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Northwood 2
(1) Butternut / Mercer 10
(1) Eau Claire Immanuel 1
(3) Thorp 6 |
(1) Butternut / Mercer 2
(3) Thorp 12 |
Oakfield Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Almond - Bancroft 8
(1) Green Lake / Princeton 9
(1) Pecatonica 1
(1) Johnson Creek 5 |
(1) Green Lake / Princeton 6
(1) Johnson Creek 20 |
White Lake Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Athens 14
(1) Pittsville 1
(1) Wausaukee 7
(1) Hilbert / Stockbridge 1 |
(1) Athens 10
(1) Wausaukee 0 |
Royall Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(1) Independence / Gilm. 2
(1) Royall 1 (F-8inn.)
(1) Ithaca 5
(2) Riverdale 1 |
(1) Independence / Gilmanton 4
(1) Ithaca 7 |
|