WIAA Playoffs :: Regional Semifinals |
Division 1 |
Stevens Point Sectional
(1) Stevens Point - BYE
(9) Eau Claire Memorial 6
(8) D.C. Everest 3
(Wednesday, 5/23)
(12) Wausau East 2
(5) Superior 17
(Wednesday, 5/23)
(13) River Falls 0
(4) Hudson 10
(Wednesday, 5/23)
------------------------------------------
(14) New Richmond 0
(3) Chippewa Falls 4
(Tuesday, 5/22)
(11) Menomonie 2
(6) Wisconsin Rapids Lincoln 13
(Wednesday, 5/23)
(10) Wausau West 7
(7) Eau Claire North 3
(Wednesday, 5/23)
(2) Marshfield - BYE |
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional
(9) Black River Falls 1
(1) Ellsworth 9
(5) West Salem 0
(4) Onalaska 4
(6) La Crosse Logan 0
(3) Rice Lake 16
(7) Osceola 1
(2) Baldwin - Woodville 7
------------------------------------------
(9) Clintonville 0
(1) Mosinee 12
(5) Antigo / White Lake 5
(4) Medford 3
(Tuesday, 5/22)
(6) Lakeland Union 4
(3) Rhinelander 9
(7) Hayward 0
(2) Merrill 10 |
Division 3 |
Cumberland Sectional
(8) St. Croix Falls 0
(1) Bloomer 24
(5) Cameron 1
(4) Amery 3
(6) Ladysmith 0
(3) Cumberland 12
(7) Barron 0
(2) Northwestern 16
------------------------------------------
(8) Osseo - Fairchild 4
(1) Prescott 10
(5) Stratford 1
(4) Neillsville / Granton 5
(6) Durand 1
(3) Elk Mound 8
(7) Mondovi 2
(2) Altoona 9 |
Division 4 |
Shell Lake Sectional
(8) Frederic / Luck 3
(1) Grantsburg 13
(5) Chetek - Weyerhaeuser 20
(4) Phillips 9
(6) Clayton / Turtle Lake 4
(3) Cornell / Lake Holcombe 1 (F-9 inn.)
(7) Shell Lake 3
(2) Chequamegon 5
------------------------------------------
(8) Clear Lake 0
(1) Thorp 15
(5) Fall Creek 2
(4) Glenwood City 4
(6) Colfax 2
(3) Eau Claire Regis 12
(7) Augusta 5
(2) Boyceville 3
------------------------------------------
Markesan Sectional
(8) Eleva - Strum 0
(1) Cochrane - Fountain City 16
(5) Bangor 0
(4) Spencer 3
(6) Brookwood 7
(3) Necedah 9
(7) Melrose - Mindoro 0
(2) Luther 6 |
Division 5 |
Gilman Sectional
(8) Bruce 0
(1) McDonell 15
(5) Eau Claire Immanuel 11
(4) Flambeau 1
(11) Rib Lake 0
(3) Gilman 10
(7) Prentice 6
(2) Greenwood 9
------------------------------------------
(8) Bayfield 0
(1) Drummond 12
(5) Butternut / Mercer 3
(4) Northwood 18
(6) Mellen 0
(3) Solon Springs 15
(Tuesday, 5/22)
(7) Birchwood 7
(2) Hurley 11
------------------------------------------
Royall Sectional
(9) Plum City 0
(1) Blair - Taylor 10
(5) Independence / Gilmanton 2
(4) Elmwood 3
(6) Royall 4
(3) Cashton 13
(7) New Lisbon 4
(2) Pepin / Alma 9 |