WIAA Playoffs :: Regional Finals |
Division 1 |
Eau Claire Memorial Sectional
(8) Eau Claire Memorial 0
(1) Stevens Point 5
(5) Chippewa Falls 0
(4) Wisconsin Rapids Lincoln 9
(6) Marshfield 4
(3) Holmen 2
(10) D.C. Everest 2
(2) Eau Claire North 12 |
Division 3 |
Chippewa Falls Sectional
Regional
(2) Eau Claire Regis 3
(1) Boyceville 8 |
|
WIAA Playoffs :: Sectionals |
Division 1 |
D.C. Everest Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Wisconsin Rapids Lincoln 0
(1) Stevens Point 10
(Tues. 5/28)
(7) Chippewa Falls 4
(6) Marshfield 3
(Tues. 5/28) |
(1) Stevens Point 0
(7) Chippewa Falls 3
(Thurs. 5/30) |
Kimberly Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(8) Kimberly 0
(5) West De Pere 3
(Tues. 5/28)
(3) Pulaski 5
(2) Hortonville 3 (F-9 inn.)
(Tues. 5/28) |
(5) West De Pere 2
(3) Pulaski 5
(Thurs. 5/30) |
Verona Area Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) DeForest 2
(1) Verona Area 3
(Tues. 5/28)
(3) Onalaska 2
(2) Sun Prairie 3
(Tues. 5/28) |
(1) Verona Area 3
(2) Sun Prairie 10
(Thurs. 5/30) |
Oshkosh Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Fond du Lac 0
(1) Oshkosh North 4
(Tues. 5/28)
(3) Oshkosh West 11
(2) Slinger 0
(Tues. 5/28) |
(1) Oshkosh North 5
(3) Oshkosh West 3
(Thurs. 5/30) |
Badger Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Beloit Memorial 1
(1) Elkhorn Area 0
(Tues. 5/28)
(7) Oregon 1
(6) Wilmot Union 3
(Tues. 5/28) |
(4) Beloit Memorial 3
(6) Wilmot Union 5 (F-8 inn.)
(Thurs. 5/30) |
Oconomowoc Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Arrowhead 0
(1) Kettle Moraine 2
(Tues. 5/28)
(3) Oconomowoc 1
(2) Waukesha North 2
(Tues. 5/28) |
(1) Kettle Moraine 2
(2) Waukesha North 16
(Thurs. 5/30) |
Germantown Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(5) Menomonee Falls 9
(1) Divine Savior Holy Angels 2
(Tues. 5/28)
(6) Nicolet 5
(2) Germantown 2
(Tues. 5/28) |
(5) Menomonee Falls 4
(6) Nicolet 9
(Thurs. 5/30) |
Kenosha Bradford Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(8) South Milwaukee 1
(4) Franklin 0 (F-10 inn.)
(Tues. 5/28)
(6) Muskego 0
(2) Kenosha Bradford / R. 10
(Tues. 5/28) |
(8) South Milwaukee 0
(2) Kenosha Bradford / R. 10
(Thurs. 5/30) |
|
Division 2 |
Baldwin - Woodville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) West Salem 1
(1) Ellsworth 3
(Tues. 5/28)
(2) Merrill 8
(1) Mosinee 0
(Tues. 5/28) |
(1) Ellsworth 4
(2) Merrill 1
(Thurs. 5/30) |
Wrightstown Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Winneconne 1
(1) Waupun 0
(Tues. 5/28)
(3) Oconto Falls 1
(1) Seymour 5
(Tues. 5/28) |
(2) Winneconne 7
(1) Seymour 13
(Thurs. 5/30) |
Evansville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Evansville 5
(3) McFarland 8
(Tues. 5/28)
(3) Monroe 7
(1) Whitnall 4
(Tues. 5/28) |
(3) McFarland 3
(3) Monroe 4
(Thurs. 5/30) |
Plymouth Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Kettle Moraine Lutheran 6
(1) Kewaskum 2
(Tues. 5/28)
(2) Cudahy 0
(1) New Berlin West 5
(Tues. 5/28 ) |
(2) Kettle Moraine Lutheran 10
(1) New Berlin West 12
(Thurs. 5/30) |
|
Division 3 |
Bloomer Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Northwestern 0
(1) Bloomer 1
(Tues. 5/28)
(5) Stanley - Boyd 3
(2) Prescott 9
(Tues. 5/28) |
(1) Bloomer 4
(2) Prescott 6
(Thurs. 5/30) |
Mayville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Oconto 6
(1) Nekoosa 4
(Tues. 5/28)
(5) Kewaunee 0
(2) Southern Door 6
(Tues. 5/28) |
(2) Oconto 0
(2) Southern Door 5
(Thurs. 5/30) |
Brodhead Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Aquinas 3
(1) Dodgeville 4
(Tues. 5/28)
(2) Lake Mills 0
(1) Poynette 8
(Tues. 5/28) |
(1) Dodgeville 2
(1) Poynette 3 (F-11 inn.)
(Thurs. 5/30) |
Mayville Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Campbellsport 8
(1) Mayville 1
(Tues. 5/28)
(2) Random Lake 5
(1) Shoreland Lutheran 2
(Tues. 5/28) |
(2) Campbellsport 3
(2) Random Lake 2
(Thurs. 5/30) |
|
Division 4 |
Shell Lake Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(3) Clayton / Turtle Lake 14
(1) Grantsburg 3
(Tues. 5/28)
(2) Glenwood City 1
(1) Thorp 4
(Tues. 5/28) |
(3) Clayton / Turtle Lake 3
(1) Thorp 4
(Thurs. 5/30) |
Crivitz Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Shiocton 2
(2) Iola - Scandinavia 6
(Tues. 5/28)
(2) Algoma 2
(1) Mishicot 5
(Tues. 5/28) |
(2) Iola - Scandinavia 3
(1) Mishicot 7
(Thurs. 5/30) |
Markesan Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(7) Luther 17
(4) Cashton 2
(Tues. 5/28)
(2) Marathon 8
(1) Pacelli 9 (F-8 inn.)
(Tues. 5/28) |
(7) Luther 4
(1) Pacelli 13
(Thurs. 5/30) |
Mineral Point Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Mineral Point 4
(1) Wisconsin Heights 5 (F-9)
(Tues. 5/28)
(2) Johnson Creek 0
(1) Horicon 4
(Tues. 5/28) |
(1) Wisconsin Heights 1
(1) Horicon 7
(Thurs. 5/30) |
|
Division 5 |
Gilman Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(4) Loyal 7
(2) Gilman 9
(Tues. 5/28)
(2) Solon Springs 0
(1) Hurley 11
(Tues. 5/28) |
(2) Gilman 9
(1) Hurley 3
(Thurs. 5/30) |
Wausau East Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(8) Newman Catholic 4
(3) Tri - County 5
(Tues. 5/28)
(2) Florence 6
(1) Wausaukee 2
(Tues. 5/28) |
(3) Tri - County 5
(2) Florence 1
(Thurs. 5/30) |
Blair - Taylor Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(2) Pepin / Alma 0
(1) Blair - Taylor 7
(Tues. 5/28)
(2) Highland 16
(1) Wauzeka - Steuben 0
(Tues. 5/28) |
(1) Blair - Taylor 5
(2) Highland 1
(Thurs. 5/30) |
Belmont Sectional |
Sectional Semifinals |
Sectional Final |
(7) Southwestern 2
(1) Belmont 8
(Tues. 5/28)
(2) Oakfield 10
(1) Randolph 3
(Tues. 5/28) |
(1) Belmont 1
(2) Oakfield 0
(Thurs. 5/30) |
|
|