WWS Home  |  Scoreboard Home  |  Score Archive
Thursday - Saturday, March 16 - 18, 2017
Kohl Center - Madison, Wisconsin

Division 1

Semifinals - Friday, March 17th

Game 1 - Sectional #1 (Marshfild Sectional) winner vs. Sectional #3 (Sun Prairie Sectional) winner - 
               ( game time - 6:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Sheboygan North Sectional) winner vs. Sectional #4 (West Allis Central Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 18th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 2 Championship Game )



Division
2

Semifinals - Friday, March 17th

Game 1 - Sectional #1 (Stevens Point Sectional) winner vs. Sectional #3 (Middleton Sectional) winner - 
               ( game time - 1:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Menasha Sectional) winner vs. Sectional #4 (Brown Deer Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 18th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - ( game time - 6:35pm )



Division
3

Semifinals - Thursday, March 16th

Game 1 - Sectional #1 (Menomonie Sectional) winner vs. Sectional #3 (Waunakee Sectional) winner - 
               ( game time - 1:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Kaukauna Sectional) winner vs. Sectional #4 (Whitefish Bay Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 18th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 -
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 4 Championship Game )



Division
4

Semifinals - Thursday, March 16th

Game 1 - Sectional #1 (Eau Claire Memorial Sectional) winner vs. Sectional #3 (Baraboo Sectional) winner - 
               ( game time - 6:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Waupaca Sectional) winner vs. Sectional #4 (Waukesha West Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 18th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 -
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 5 Championship Game )



Division 5

Semifinals - Friday, March 17th

Game 1 - Sectional #1 (Spooner Sectional) winner vs. Sectional #3 (La Crosse Logan Sectional) winner - 
               ( game time - 9:05am )

Game 2 - Sectional #2 (D.C. Everest Sectional) winner vs. Sectional #4 (Watertown Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 18th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - ( game time - 11:05am )