WWS Home  |  Scoreboard Home  |  Score Archive
Thursday - Saturday, March 9 - 11, 2017
Resch Center - Green Bay, Wisconsin

Division 1

Semifinals - Friday, March 10th

Game 1 - Sectional #1 (D.C. Everest Sectional) winner vs. Sectional #4 (West Allis Central Sectional) winner - 
               ( game time - 6:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Whitefish Bay Sectional) winner vs. Sectional #3 (Janesville Craig Sectional) winner 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 11th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 2 Championship Game )



Division
2

Semifinals - Friday, March 10th

Game 1 - Sectional #1 (Eau Claire North Sectional) winner vs. Sectional #4 (Brown Deer Sectional) winner - 
               ( game time - 1:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Neenah Sectional) winner vs. Sectional #3 (Middleton Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 11th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - ( game time - 6:35pm )



Division
3

Semifinals - Thursday, March 9th

Game 1 - Sectional #1 (Menomonie Sectional) winner vs. Sectional #4 (Waukesha South Sectional) winner - 
               ( game time - 1:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Green Bay Preble Sectional) winner vs. Sectional #3 (Sun Prairie Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 11th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 -
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 4 Championship Game )



Division
4

Semifinals - Thursday, March 9th

Game 1 - Sectional #1 (Chippewa Falls Sectional) winner vs. Sectional #4 (Brown Deer Sectional) winner - 
               ( game time - 6:35pm )

Game 2 - Sectional #2 (Waupaca Sectional) winner vs. Sectional #3 (Baraboo Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 11th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 -
               ( game time will be approx. 20 minutes following Division 5 Championship Game )



Division 5

Semifinals - Friday, March 10th

Game 1 - Sectional #1 (Spooner Sectional) winner vs. Sectional #4 (Watertown Sectional) winner - 
               ( game time - 9:05am )

Game 2 - Sectional #2 (Waupaca Sectional) winner vs. Sectional #3 (Richland Center Sectional) winner - 
               ( game time will be approx. 20 minutes following Game 1 )

-------------------------------------------------------------------------------------------

Championship Game - Saturday, March 11th

Game 3 - Winner of Game 1 vs. Winner of Game 2 - ( game time - 11:05am )