Eleva - Strum Invite
(4/18/06)
 
West Wisconsin Sports Home  |  Track Results Home  |  Scoreboard Home  |  Score Archive
 
Arron Solie and Alan Solie led Stanley-Boyd to first place
in the 10-team boys field with four first places and one second between
them. Arron Solie took first in the 100-, 200- and 400-meter dashes and Alan
Solie placed first in the 800 and second in the 1,600.
Kyle Thorpe was first in the long and triple jumps to help the Orioles.
Mondoviís Hattie Kramschuster and Sammie Nyre led on the girls
side. Kramschuster won the 100 and 400 and Nyre was first in the 100
and 300 hurdles.
BOYS
Stanley-Boyd 192, Colfax 130, Prescott 100, Mondovi
78, Neillsville 59, Durand 57, Eleva-Strum 34, Augusta 22,
Thorp 13, Osseo-Fairchild 5
Individual Results

100: 1. Arron Solie (SB) 11.3, 2. Larson (M) 11.4. 
200: 1. Arron Solie (SB) 23.83, 2. Larson (M) 24.27. 
400: 1. Arron Solie (SB) 52.36, 2. McGraw (SB) 53.99. 
800: 1. Alan Solie (SB) 2:06.4, 2. Appleton (P) 2:08.96. 
1,600: 1. Brinker (SB) 4:44.5, 2. Alan Solie (SB) 4:50.4. 
3,200: 1. Brinker (SB) 10:12.7, 2. Seipel (COL) 11:06.14. 
400 Relay: 1. Stanley-Boyd 48.46, 2. Colfax 49.64. 
800 Relay: 1. Stanley-Boyd 1:38.8, 2. Eleva-Strum 1:41.4. 
1,600 Relay: 1. Colfax 3:46.1, 2. Prescott 3:48.6. 
3,200 Relay: 1. Colfax 9:18.9, 2. Durand 9:32.8. 
110 HH: 1. Dawson (N) 16.52, 2. Olson (ES) 16.90. 
300 IH: 1. Burzynski (SB)45.17, 2. Johnson (P) 45.52. 
High jump: 1. McGraw (SB) 5-10, 2. Messing (P) 5-10. 
Pole Vault: 1. Kern (P) 10-6, 2. Hilson (C) 10-6. 
Long jump: 1. Thorpe (SB) 19-05, 2. Messing (P) 19-02. 
Triple jump: 1. Thorpe (SB) 39-03, 2. Bode (C) 37-08. 
Shot put: 1. Zika (D) 46-03.75, 2. Klimpke(N) 44-11-.75. 
Discus: 1. Zika (D) 151, 2. Hagen (C) 125-03.


GIRLS
Durand 119, Prescott 108.5, Colfax 105, Mondovi 98,
Neillsville 92, Eleva-Strum 51, Osseo-Fairchild 44.5, Thorp
36, Augusta 21

Individual Results

100: 1. Kramschuster (M) 13.21, 2. Westphal (ES)13.71. 
200: 1. Krens (P) 27.33, 2. Kuislen (D) 27.68. 
400: 1. Kramschuster (M) 1:01.43, 2. Kuislen (D) 1:02.33. 
800: 1. Anibas (D) 2:36.65, 2. Heath (N) 2:33.51. 
1,600: 1. Anibas (D) 5:41.68, 2. Castillo (C) 6:03.92. 
3,200: 1. Neuberg (C) 13:33, 2. Fritz (P) 13:39. 
400 Relay: 1. Mondovi 55.27, 2. Neillsville 55.92. 
800 Relay: 1. Neillsville 1:55.08, 2. Colfax 1:56.14. 
1,600 Relay: 1. Colfax 4:25.01, 2. Durand 4:26.83. 
3,200 Relay: 1. Colfax 11:28.77, 2. Prescott 11:52.36. 
100 HH: 1. Nyre (M) 17.14, 2. Mousel (C) 17.46. 
300 IH: 1. Nyre (M) 51.40, 2. Castillo (C) 51.42. 
High jump: 1. Salava (ES) 4-08, 2. Hanson (M) 4-05. 
Pole vault: 1. Kelly (OF) 7-00, 2. Wriskey (P) 6-05. 
Long jump: 1. Smith (D) 16-01, 2. Moy (M) 14-10.
Triple jump: 1. Smith (D) 31-05, 2. Castillo (C) 31-03. 
Shotput: 1. Hutter (D) 35-06.5, 2. Goplin (OF) 31-02.5. 
Discus: 1. Hutter (D) 85-05, 2. Goode (N) 86-00.